Kdo vynalezl videohry? Historie videoherních konzolí
První videohry měly premiéru těsně po druhé světové válce, přičemž první domácí videoherní systém byl dostupný před 70. lety. Zjistěte více o osobnostech, které vynalezly videohry.
Co jsou videohry?
Videohry jsou počítačové hry, které uživatelům umožňují ovládat pohyb na obrazovce a přímo ovlivňovat dění na obrazovce. Videoherní průmysl začal prodávat jednoduché produkty – virtuální hry ping-pong, dáma a podobně. Od těchto počátků toto odvětví neustále pokročilo, aby zahrnovalo stále pokročilejší vyprávění příběhů, grafickou kvalitu a použitelnost do svého zboží napříč množstvím žánrů videoher .
Kdo vynalezl videohry?
Několik lidí si může nárokovat vynalézání videoher, ale několik z nich vyniká jako nejzasloužilejší kandidáti. Thomas T. Goldsmith a Estle R. Mann vytvořili na konci 40. let 20. století zábavní zařízení s katodovou trubicí, raný a základní prototyp elektronického herního systému. William Higinbotham postavil Tennis for Two , do značné míry vnímanou jako první vlastní videohru, v roce 1958. Ralph H. Baer vytvořil Magnavox Odyssey, první domácí videoherní konzoli, která byla dostupná v roce 1972.
Proč byly vynalezeny videohry?
Po nástupu elektronických hraček v polovině dvacátého století bylo jen otázkou času, kdy se na trhu objeví i elektronické hry. Videohry se staly dostupnými téměř stejně rychle jako technologický pokrok v oblasti podnikových počítačů a obranných zbraní. To posloužilo jako připomínka lidské potřeby přeměnit své nejnovější inovace na nástroje pro práci i zábavu.
Stručná historie vynálezu videoher
Historie videoher začala koncem 40. let 20. století a rychle se zlepšovala ve zbytku dvacátého a jednadvacátého století. Několik klíčových jednotlivců, vynálezů a časových období vyniká tím, že položilo základy pro to, aby tato technologie skutečně vzkvétala.
- Zábavní zařízení s katodovou trubicí : Thomas T. Goldsmith a Estle R. Mann experimentovali s katodovými trubicemi jako prostředkem k odklonu spíše než čistě vědeckým studiem. Tyto trubice by mohly vystřelovat různé elektrické světelné paprsky, když jste otáčeli knoflíky na zařízení. Tvůrci se rozhodli prodat „zábavní zařízení“ s barevnými diapozitivy, které si spotřebitelé mohli umístit na své televizory. Cílem hry bylo zasáhnout paprskem cíle na těchto skluzavkách. Tento pocit interaktivity mezi ovladačem a obrazovkou položil základy budoucích videoher.
- Higinbotham’s Tennis for Two : William Higinbotham pracoval s katodovými trubicemi ve svých raných letech v MIT Radiation Lab. Jeho zkušenosti s touto technologií spolu s časem, který strávil s analogovými počítači v Brookhaven National Laboratory, ho přiměly k myšlence, že lidé by se s větší pravděpodobností začali zajímat o výpočetní techniku, kdyby ji mohli používat ke hraní her. Brzy vytvořil Tennis for Two , první skutečnou videohru, s osciloskopem (stejný druh počítačových nemocnic, který používají k detekci vitálních funkcí).
- Ralph Baer, otec videoher : Zatímco jiní mu předcházeli, Ralph H. Baer je muž, kterého většina odborníků uznává jako „otce videoher“, protože měl ruku na tom, aby je představil masovému publiku ve Spojených státech. Po útěku z nacistického Německa v mládí se usadil v New Yorku a nakonec získal titul televizního inženýra na Americkém televizním technologickém institutu. V následujících letech přijal práci ve společnosti Sanders Associates, která se zabývá dodavateli obrany. Právě tam začal vyvíjet první domácí videoherní konzoli jako vedlejší projekt.
- The Brown Box : Ralph Baer strávil většinu 60. let vývojem jednoho prototypu za druhým, aby umožnil domácím uživatelům hrát stále sofistikovanější hry. Jeho vynález Brown Box byl připojen k televizi, takže uživatelé mohli hrát dámu, piškvorky, ping-pong a další hry na svých obrazovkách s ručně ovládanými ovladači. Přestože byl tento produkt hitem u jeho spolupracovníků Sanders Associates, věděl, že bude muset jít jinam, aby mohl svůj vynález masově vyrábět.
- The Magnavox Odyssey : Baer se nakonec rozhodl pro Magnavox a v roce 1972 distribuoval svůj vynález jako Magnavox Odyssey. Tento počin vynalézavosti sloužil jako první videoherní konzole, která se dostala na masový trh. Každý by nyní mohl proměnit svou televizní obrazovku v interaktivní herní zařízení. Smithsonian’s National Museum of American History představuje tento převratný produkt jako poctu jeho úspěchu a trvalému vlivu.
- Vzestup konkurence : Po vydání Magnavox Odyssey spousta dalších podnikatelů doufala, že najdou úspěch s vlastními vynálezy. Arkádové hry jako Pac-Man zaplavily národ v 70. a 80. letech. Konzole Atari 2600 od Nolana Bushnella a Teda Dabneyho umožnila domácím uživatelům ještě větší výběr herních možností. Ostatní vývojáři her rychle vyvinuli nové produkty, aby soutěžili na trhu o pozornost a prodej. Sám Baer se stal vynálezcem a designérem videoher Simon , interaktivní elektronické hry, kterou můžete hrát , aniž byste ji přikládali k obrazovce.
- Cementování Baerova odkazu : Současné herní konzole, jako je Nintendo Wii, Sony Playstation a Microsoft Xbox, vděčí za něco dědictví Magnavox Odyssey od Ralpha Baera. Když se tyto konzole na počátku dvacátého prvního století rozmohly na popularitě, Národní síň slávy vynálezců uvedla Baera do svých řad a prezident George W. Bush mu v roce 2006 udělil National Medal of Technology.